Dzień Dziecka organizowany przez Koło Dolsk

Od paru lat nasze Koło przy współpracy Szkoły Podstawowej w Dolsku zorganizowało Dzień Dziecka nad wodą dla najmłodszych zwolenników wędkarstwa.
Założeniem tej imprezy jest przede wszystkim pokazanie dzieciakom jak przyjemnie można spędzać czas na świeżym powietrzu , z nutą rywalizacji i bez dostępu do internetu czy gier. Wydaje nam się że cel został osiągnięty , dzieciaki bawiły się bardzo fajnie , ryba dopisywała i nie można mieć żadnych zażaleń odnośnie pogody.
Dla niektórych uczestników imprezy jest to jedyna okazja do kontaktu z wędka i żywą rybą , co dziwne w niektórych kategoriach wiekowych dominowały dziewczyny. Po zawodach wszyscy raczyli się pyszną kiełbaską z grilla , nie zabrakło słodyczy , lodów słowem wszystkiego co potrzebne do szczęścia w pewnym wieku.
Podziękowania należą się sponsorom , którzy ufundowali dzieciom puchary ,napoje ,słodycze oraz zabawki. Są to :
-Villa Natura Dolsk
-Kwiaciarnia Włodzimierz Kwieciński Dolsk
-Sklep „Marcel” J.M. Ciachowscy
-Piekarnia Jędruś Dolsk
-Rol-Zbyt E.Z. Wawrzyniak
-Firma Gawroński Śrem
-Rzeźnictwo Jacek Ciachowski
-Mleczarnia Śrem
-PROCAM Odział Krobia

Wyniki rywalizacji:

Klasy I – IV
1 miejsce Jankowiak Aleks 1,680 kg
2 miejsce Szmyt Andrzej 1,600 kg
3 miejsce Kwieciński Wojtek 0,860 kg

Największą rybe w tej kategorii złowił Jankowiak Aleks było to karaś 450g i nagrodzony został pucharem ufundowanym przez pana Waldemara Wrotyńskiego.

Klasy V – VI
1 miejsce Pazoła Ola 1,380 kg
2 miejsce Nowacka Ada 0,460 kg
3 miejsce Jankowiak Weronika 0.460 kg

Puchar za największą rybę w tej kategorii ufundował Dyrektor Szkoły Podstawowej Wojciech Dudziński a zdobył go Andrzejewski Błażej łowiąc Karasia o wadze 0,350 gram.