Zawody z okazji Dnia Dziecka

Kolejny już raz nasze Koło przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Dolsku zorganizowało zawody. Do startu przystąpiło ponad czterdziestu chętnych wędkowania młodych ludzi. Podzieleni na grupy wiekowe całkiem dobrze radzili sobie z kapryśnymi togo dnia rybami. Podobnie jak w roku ubiegłym w rywalizacji przeważały dziewczyny choć chłopcy nawet ci najmłodsi dzielnie starali się dorównać kroku dziewczętom.
Ta grupa która w danej chwili nie wędkowała miała okazję zapoznać się z najmłodszym nabytkiem Dolskiej Straży Pożarnej wozem marki Ford Tranzit. Strażacy chętnie demonstrowali wyposażenie samochodu i odpowiadali na niezliczone pytania najmłodszych.
W czasie gdy komisja sędziowska podliczała wyniki dzieci wraz z opiekunami raczyły się pyszną grochówką z wkładką oraz owocami i słodyczami które to zawsze cieszą się powodzeniem u najmłodszych.
Pierwsze miejsce w klasach 1-4 zajęła Wojciechowska Zosia która złowiła 1,60 kg ryb w tym karpia o wadze 1,35 kg. Drugie miejsce zajął Skowroński Kacper ,trzecie miejsce Wojciechowski Mikołaj czwarte Pazoła Dawid a piąty był Staniewski Amadeusz.
W klasach 5-6 wygrała Pazoła Ola z wagą 2,20 kg, drugi był Furmanowski Klaudiusz dalej Nowak Matylda ,Nowak Ola a piąte miejsce zajęła Andrzejewska Sara.
Dzięki licznym sponsorom oraz oraz dofinansowania jakie nasze Koło dostało na organizacje tej imprezy z Urzędu M i G w Dolsku każde z dzieci dostało upominek w postaci drobnego sprzętu sportowego oraz słodyczy.
Miedzy uczestnikami rozlosowano dwa rowery górskie a najmłodszy zawodnik otrzymał hulajnogę.
Dzieci wróciły do domów w bardzo dobrych nastrojach i na pewno spotkamy się z nimi za rok.
W imieniu zarządu Koła PZW nr 5 w Dolsku oraz dzieci pragnę podziękować wszystkim sponsorom bez hojności których było by nam trudno zorganizować podobną imprezę:
-Kamińska Hanna Dolsk
-Ciachowski Jacek Dolsk
-Wojciechowska Jola ,Ciachowski Marcin Dolsk
-Firma Gawroński Śrem
-Grzegorczyk Sylwia i Daniel Dżonek
-Kwieciński Włodzimierz Dolsk
-Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Dolsk
-Markowski Jan Lubiatówko
-Dudziński Wojciech Dolsk
-Pro Cam Polska oddział Krobia
-Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Śrem
-Metal Prest Dolsk
-Wawrzyniak Ewa i Zdzisław Dolsk
-Piekarnia Cyfert Dolsk
wędkarskie dla uczniów szkół podstawowych z okazji Dnia Dziecka.
Zawody przy pięknej pogodzie rozegrane zostały na naszym stawie w Pokrzywnicy.